100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 1918 - 2018 Wszystkie

Data: 13-11-2018

Z okazji obchodów 100. Rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach, 9 listopada 2018 roku odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie klasy III b oraz  IVc. Zaczęliśmy o godzinie 11.11 od bicia ,,Rekordu dla Niepodległej" poprzez wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o 11 listopada 1918r. a uczniowie przypomnieli nam historię symboli narodowych oraz naszej Ojczyzny od Jej rozbiorów do 1918 roku. W związku z tym nie zabrakło  krótkich sceneki, deklamacji wierszy oraz śpiewania piosenek patriotycznych. Dzięki tej uroczystości każdy mógł sobie przypomnieć dlaczego Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada, kim był Józef Piłsudski oraz co to jest niepodległość.

Ewelina Rygiel - Strzelczak