Amnesty International w Bobolicach Wszystkie

Data: 14-11-2018

W tym roku 11.11.w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczennice Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza Amelia Zając, Emilia Szymańska, Nikola Szymańska oraz Maja Kulka wraz z nauczycielem panią Anną Kustrzycką-Brodą zbierały podpisy od uczestników uroczystości w hali CESiR. Zebrano  564 podpisy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane.

Celem Maratonu organizowanego przez Amnesty International  jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów, sms) do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka.

Dziękuję pani Bogusławie Imbiorkiewicz, panu Jarosławowi Bączkowskiemu i Adamowi Kowalczykowi, Radnemu Rady powiatu panu Kamilowi Jesionowskiemu ,obsłudze hali i szkoły oraz pani dyrektor Renacie Kowalskiej za okazaną pomoc w przygotowaniu akcji.

Anna Kustrzycka-Broda