Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia Wszystkie

Data: 04-01-2019

21 grudnia odbył się w hali widowiskowo-sportowej apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 3c oraz koło teatralne bardzo chętnie włączyli się w przygotowania tego wyjątkowego spotkania.
Zarówno wspólne kolędowanie, jak i jasełka były jednoznacznym przesłaniem: Święta Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty, choinka, jedzenie, ale przede wszystkim przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

Czytanie Pisma Świętego  było kulminacją i osią przedstawienia oraz niosło przesłanie, że odtąd człowiek nie jest sam, co oznacza, że ma wsparcie w Bogu. Apel we współczesny sposób  przypomniał prawdziwą ideę świąt
Na zakończenie świątecznego występu pojawili się niecodzienni artyści. Uczniowie mogli obejrzeć fragment filmu z poprzednich jasełek, a tam w rolach złych diabłów chcących popsuć święta i dobrych aniołków odnaleźć mogli znane im osoby, gdyż w ich  role wcielili się nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Renata Kowalska, która złożyła społeczności szkolnej życzenia oraz nagrodziła zwycięzców w konkursach.
Również pani Monika Żemojtel  - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej nagrodziła zwycięzców w konkursie literackim.
Przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Bobolicach – pan Jarosław Bączkowski, który złożył na ręce występujących słodki upominek  również życzył zebranym udanych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku.

Elżbieta Tokarz