SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

Dzień Dziecka z grupą teatralną Szkoły Podstawowej w Bobolicach „Życie to jest teatr”. Wszystkie

Data: 09-06-2021

01 czerwca 2021 roku na Rynku Miejskim w Bobolicach odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Dziecka. Przygotowali je uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, którzy świętowali finał projektu w ramach zajęć teatralnych „Życie to jest teatr”( II grupa). 

 Dzieci z Przedszkola w Bobolicach oraz najmłodsi mieszkańcy miasta obejrzeli spektakl pt. „Czapla, ryby i rak”. Na scenie pojawiły się również znane bajki i wiersze min. Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Największą atrakcją podczas występu okazała się inscenizacja „Rzepki”, w której nasi aktorzy z grupy teatralnej razem z dziećmi zmagali się z wydostaniem rzepki. Wszyscy bardzo zmęczyli się przy tym zadaniu, a radość i emocje towarzyszące uczestnikom były nie do opisania…

Po spektaklu odbyło się podsumowanie projektu. Podczas projekcji filmu, który zawierał fragmenty z prób i warsztatów, jeszcze raz przypomnieliśmy sobie wspólne działania, które nas rozwinęły i zintegrowały oraz pozytywne emocje, które nam towarzyszyły.

 Każdy z nas pokonał tremę i nauczył się technik teatralnych, które pomogą nam w dorosłym życiu. Dziękujemy również Pani wicedyrektor-Grażynie Jankowskiej oraz Pani Joannie Katolik, że towarzyszyły nam i wspierały podczas naszego występu.

Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek i zapewnienie opiekuna, że to nie koniec naszej teatralnej przygody…

Opiekun grupy

mgr Monika Gołucka