Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach Wszystkie

Data: 21-10-2019

11 października 2019 r. o godzinie 9.50 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach zabrzmiał dzwonek wzywający wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi do wspólnego świętowania. W tym czasie w hali sportowej odbył się apel, który na ustach zebranych wywołał uśmiech i wprowadził wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój.

A wśród obecnych byli ważni goście: wiceburmistrz Bobolic Pani Grażyna Wiater, przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu Pan Jarosław Bączkowski, dyrektor przedszkola Pani Anna Kustrzycka – Broda, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, a także emerytowani nauczyciele.

„Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć” to hasło, pod którym uczniowie klas VIII a i VIII b wraz z opiekunem panią Klaudią Strzeszewską postanowili uczcić polskie święto oświaty. Warunek był jeden - ten dzień musiał być uczczony na wesoło. Przygotowali więc krótki występ, w trakcie którego prosili zebranych o przymrużenie oczu i przyodzianie się w dobry humor. Następnie sceną zawładnęła młodzież, która niemalże jak zawodowi aktorzy wcieliła się w role pań sprzątaczek dyskutujących o łatwej i niełatwej pracy nauczyciela. Nie zabrakło również scen z pokoju nauczycielskiego, w którym nauczyciele grani przez młodych aktorów wymieniali się mądrościami swoich uczniów i ich odkryciami. Występ uświetniła  grupa wokalna przygotowana przez panią Izabelę Mirotę, która wyśpiewała obecnym na sali najlepsze życzenia i gromkie „Sto lat”. Na zakończenie spotkania przyszła pora na przemówienia. Pierwsza głos zabrała Wiceburmistrz Bobolic Pani Grażyna Wiater, która wyraziła swoje uznanie dla twórców i przekazała życzenia dla obecnych na apelu uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Michalak zabierając głos podkreślił to, jak ważna jest w społeczeństwie rola szkoły, wspomniał krótko o historii święta i życzył wszystkim obecnym powodzenia w pracy jak i w życiu prywatnym.

Klaudia Strzeszewska