Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną Wszystkie

Data: 15-05-2014

W czwartek, 15 maja 2014r. reprezentacja młodzieży naszego gimnazjum wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Nasi harcerze, wolontariusze i przedstawiciele uczniów wraz z opiekunami udali się do bobolickiego kościoła, w którym uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w intencji bohaterów dnia – pensjonariuszy domu opieki Caritas oraz Środowiskowego Domu Opieki Społecznej „Odnowa”.

Wspólnie z liczną grupą niepełnosprawnych wysłuchaliśmy pouczającej homilii, wygłoszonej przez księdza odprawiającego nabożeństwo.

Po wyjściu z kościoła wszyscy udaliśmy się w okolice bobolickiej fontanny, przy której usytuowano stoiska z artystycznymi wytworami osób niepełnosprawnych. Wiele z wystawionych prac można śmiało nazwać dziełami sztuki.

Niestety – ograniczeni czasem musieliśmy szybko wracać do szkolnych obowiązków, ale ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci i niewątpliwie zmienił pozytywnie nasze myślenie
o niepełnosprawności.

Bogdan Kuropatnicki