Dzień Pluszowego Misia Wszystkie

Data: 24-11-2018

Co rok 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu, bywa największym przyjacielem dziecka.

Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

W naszej szkole, jak co roku z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedził nas Miś Krzyś z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Dzieci z klas IV mogły spotkać się ze swym ulubieńcem, pobawić się z nim i miło spędzić czas.

Dziękujemy za odwiedziny!!!

Do zobaczenia za rok