DZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ Wszystkie

Data: 22-11-2019

Dzień 22 listopada był wyjątkowym dla nas dniem, ponieważ  łączył w sobie dwie ważne daty, które świętowaliśmy w naszej szkole. Otóż 16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Te  dwie ważne daty  połączyliśmy właśnie w miniony piątek.

Dla  podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Zorganizowano konkurs na „Najżyczliwszego ucznia w szkole”, który wygrała Martyna Pieszak uczennica klasy IV a. Przygotowano tablicę z karteczkami, na których były napisane same miłe rzeczy i każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza rozdawali cukierki z życzliwymi uśmiechami.

Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartości zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie klasa integracyjna  IV a  wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach   wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach przeprowadzonych przez Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza. Głównym celem tych zajęć było uzmysłowienie uczniom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich.  Wszyscy wysłuchali przepięknej i mądrej bajki  terapeutycznej pt. ”Ciepłe i puchate”, następnie na jej podstawie    namalowali plakaty ukazujące życzliwość, empatię, tolerancję wobec drugiego człowieka, swoje wyobrażenie  wszystkiego, co kojarzy się z dobrocią i radością. Prace zostaną wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

W tym dniu bardziej niż zwykle okazujemy innym życzliwość, choć tak naprawdę powinniśmy być życzliwi codziennie nie tylko od święta.

Sylwia Dymek