Dzień Wolontariusza 2019 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach Wszystkie

Data: 17-12-2019

W miniony czwartek 5 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach odbył się  Dzień Wolontariusza. Data wydarzenia nie była przypadkowa. To właśnie tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Spotkanie to było okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom , którzy poświęcają swój czas  i energię pomagając innym. Nasz  Szkolny Klub Wolontariusza  realizuje  program autorski  ,, ,,Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem”", którego celem jest  rozwijanie wśród uczniów postaw altruistycznych, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych i czynienie dobrych uczynków. W  SKW działa  48 wolontariuszy z klas IV-VIII. Od września uczniowie  aktywnie uczestniczyli  w akcjach: śniadanie daje moc, dar serca – zbiórka na rzecz hospicjum,  wszyscy jesteśmy tacy sami, przygotowali  prace  plastyczne nt. „ Pomagam bo lubię”, założyli zeszyty ,,Dzienniczek dobrych uczynków” i biorą udział w konkursie ogólnopolskim.  W ,, Dniu Wolontariusza” odbyło się spotkanie wolontariuszy z opiekunami. Wolontariuszom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.  Dzień później  6 grudnia 2019 roku wolontariuszy spotkała miła niespodzianka ze strony Pani Burmistrz Mieczysławy Brzozy. Był to wyjazd do kina w Koszalinie na film świąteczny pt. ,,Kraina lodu II” i  poczęstunek w  McDonald's. Bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialność, to przede wszystkim ogromna satysfakcja z  pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego warto pomagać!

Opiekunowie SKW

Danuta Karwowska