Egzaminy próbne klas III Gimnazjum i ósmoklasistów Wszystkie

Data: 02-01-2019

W dniach 18-20 grudnia 2018r. w naszej szkolne odbyły się egzaminy próbne uczniów klas III gimnazjalnych. W kolejnych trzech dniach uczniowie pisali egzaminy z przedmiotów matematyczno– przyrodniczych, humanistycznych i języków obcych. Do kolejnych części egzaminu przystąpiło  w sumie 72 gimnazjalistów. Uczniowie zachowywali się na „piątkę” i mamy nadzieję, że wyniki będą podobnie dobre.

W tym samym czasie do próby przystąpili w ósmoklasiści. 59 uczniów po raz pierwszy  w kwietniu przystąpi do egzaminu ósmoklasisty w szkole podstawowej. Wg nowej formuły  w pierwszym dniu uczniowie pisali j. polski, w drugim matematykę, a w trzecim wybrany język obcy.

Ta ostatnia już próba przed właściwym egzaminem końcowym, który czeka nas w kwietniu, jest najlepszą okazją dla uczniów i nauczycieli do przećwiczenia i utrwalenia wciąż zmieniających się procedur oraz wyjaśnienia i wyeliminowania ewentualnych wątpliwości z nimi związanych.

Bogdan Kuropatnicki

Dariusz Michalak