SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

FESTYN RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W BOBOLICACH Wszystkie

Data: 14-06-2022

10 czerwca 2022 r. , po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza kolejny już VII Festyn Rodzinny pod hasłem „ZDROWO – RODZINNIE - SPORTOWO”. Impreza została objęta patronatem Burmistrz Bobolic Mieczysławy Brzozy.

                W przygotowanie Festynu  zaangażowało się  szerokie duże grono ludzi: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły, a przede wszystkim rodzice uczniów, którzy przygotowali różne atrakcje oraz kolorowe stanowiska ze smacznymi kanapkami, surówkami, ciasteczkami i napojami.

                Celem było propagowanie postaw prozdrowotnych, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zacieśnianie więzi rodzinnych , propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

                Scenę festynu zdobiły prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów na temat  zdrowego  odżywiania i ruchu, który jest niezbędnym elementem zachowania zdrowia oraz prace wykonane na konkurs „Jak spędzam wolny czas z rodziną”.

                Festynowe przedpołudnie upłynęło w fantastycznej atmosferze. Moc atrakcji zapewniła wszystkim doskonałą zabawę . Na placu rozmieszczono kilka stoisk, m.in. Powiatowej  Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, punkt pielęgniarki szkolnej. Przy punkcie PKO dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, quizy tematyczne, a w nagrodę otrzymywały notesiki, ołówki i inne przedmioty.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Samorządu Uczniowskiego, który przygotował loterię fantową. Było również malowanie twarzy i quiz wiadomości o zdrowiu.  

                Nie zabrakło również pysznego poczęstunku. Pięknie przystrojone stanowiska poszczególnych klas uginały się od pysznych owocowych sałatek, surówek , kolorowych kanapek, zdrowych ciasteczek zbożowych pełnych ziaren, które kusiły nie tylko wyglądem, ale również wspaniałym smakiem.  W ten dzień pito wodę z plasterkami cytryny, pomarańczy, mięty, melisy oraz pyszne owocowe koktajle.

                Nie zapomniano również o tym, że sport to zdrowie. Uczniowie mogli zmierzyć się w różnorodnych konkurencjach sportowych, które przygotowali ich nauczyciele. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki – zjeżdżalnie, które cieszyły się dużą popularnością.

                Na festyn przybyli także panowie strażacy czerwonym wozem strażackim, do którego można było wejść i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak.

                Nie zabrakło też występów dzieci. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli przygotowali bogaty program artystyczny. Były śpiewy, recytacje i integracyjne tańce.

                Gości przybyło wielu, pogoda w miarę dopisała, a dobry humor nie opuszczał nas ani na chwilę. Te kilka godzin zabawy minęło naprawdę szybko. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

Małgorzata Dziubak


ZAPRASZAMY DO GALERII