I Dzień Wiosny w Bobolicach Wszystkie

Data: 27-03-2019

21 marca w naszej szkole odbyły się obchody I Dnia Wiosny. Jak co roku, gospodarzem dnia był Samorząd Uczniowski, który zorganizował i ogłosił różne konkurencje dla wszystkich klas. Tego dnia, każdy miał za zadanie przebrać się za „Dzieci Kwiaty”, czyli za Hipisów. Od estetycznych strojów w szkole zrobiło się pięknie i kolorowo. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali: Aleksandra Górecka, Angelika Paszkowska i Rysiu Roman.

Kulminacyjnym momentem obchodów było spotkanie  na hali sportowej, które rozpoczęło się koncertem muzycznym prowadzonym przez Dawida Olearczyka i młodzież z klasy VIII C.

Rozpoczynając obchody I Dnia Wiosny, Rada Samorządu Uczniowskiego otrzymała od pana dyrektora „klucz szkoły”, jako symbol władzy na czas trwania spotkania.

Dodatkowo każda klasa miała za zadanie wykonać plakat prezentujący „Panią Wiosnę”. Jury brało pod uwagę: estetykę wykonania pracy, pomysłowość,  hasło oraz  prezentację Pani Wiosny. Wyłonienie zwycięscy było bardzo trudnym zadaniem. Po długich rozważaniach, wyróżniono pracę klasy:  IVC, VA, VIB, VIIB, VIIIC, IIIB GM.

„Miotłę antywagarowicza”, otrzymali uczniowie z VC, za najwyższą frekwencję w szkole 94,51% . Przekazany atrybut będzie przez kolejny rok w sali zwycięskiej klasy.

Mis szkoły została Gabrysia Lewczuk, a tytuł Mistera otrzymał Igor Jawoszek, którzy zaprezentowali stroje na wiosnę 2019.

Kolejny plebiscyt to wyłonienie wyjątkowych uczniów naszej szkoły. W tej konkurencji swoje głosy oddali nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły.

• Pomocnikiem Roku, została Karolina Misko, za pomoc, zaangażowanie w lekcje i sprawy klasowe.
  • Dziewczyna roku – została Zuzanna Jankowska , Chłopak Roku -  to Kacper Pietnoczka. Tytuł uczniowie otrzymali za  zaangażowanie, przebojowość i koleżeństwo.
  • Sportowcem roku została Dominika Kozińska oraz Filip Banaszek, za  osiągnięcia i udział w zawodach sportowych.
  • Talent Roku – ten tytuł otrzymał Krzysztof Siwakowski za wysokie osiągnięcia w nauce i w konkursach przedmiotowych.
  • Żartowniś Roku- to Michał Żołędowski, który  ma ciągłe poczucie humoru.
  • Najsympatyczniejsza osoba Roku- to Maja Kulka, która została doceniona za pomoc i życzliwość względem innych.
  • Uczniem Roku została Maja Wiśniewska , za wysokie wyniki w nauce, wysoką frekwencję i aktywność na lekcjach.

Za zaangażowanie i wykonanie zadań wszystkie klasy zostały docenione i otrzymały nagrody w postaci słodyczy. Kończąc spotkanie Samorząd Uczniowski oddał na ręce pani dyrektor „klucz szkoły”.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród dla zwycięskich  klas w konkursie „Plakat Pani Wiosny”.

Monika Pachołek