I Szkolny Turniej Gier Planszowych Wszystkie

Data: 12-12-2018

W dniu 27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach odbył się I  Szkolny Turniej Gier Planszowych. Był on podsumowaniem projektu finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacje FIO ogłoszonego przez KARRSA i Fundację Nauka dla Środowiska pod nazwą „Mistrz mądra głowa I Szkolny Turniej Gier Planszowych”.

Pierwszaki przez pierwsze miesiące pobytu w szkole wprawiali się w grze w planszówki podczas zajęć Klubu Gier i Zabaw.

Wykorzystanie gier planszowych podczas zajęć okazało się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie w sposób dla nich ciekawy i aktywizujący nabywali umiejętności potrzebne w dalszym toku nauki szkolnej np. dokonywali analizy i syntezy dźwiękowej wyrazów, przeliczali elementy, ćwiczyli logiczne myślenie, doskonalili koncentrację, spostrzegawczość i pamięć. Wzbogacili zasób słownictwa i wiedzy ogólnej, uczyli się współpracy w grupie. Zaznali również smaku porażki, a także zwycięstwa.

Nad przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele A. Malazdra , M. Dziubak i J. Turkowska oraz rodzice uczniów, którzy w razie potrzeby lub wątpliwości udzielali uczestnikom fachowych wskazówek. Podczas turnieju dzieci grały w cztery rodzaje gier zdobywając żetony. Dla każdego ucznia to był mile spędzony czas i świetna zabawa. Każde dziecko biorące udział w turnieju otrzymało dyplom uczestnictwa i nagrodę.

M. Dziubak, J. Turkowska