II Gminna Gala Wolontariatu Wszystkie

Data: 30-09-2014
26 września br. na zaproszenie Pani Burmistrz Mieczysławy Brzozy, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz harcerze z 43 BWDH „Oposy” działający przy gimnazjum, uczestniczyli w II Bobolickiej Gali Wolontariatu. Reprezentanci bobolickiego  gimnazjum  przedstawili  bardzo ciekawe sprawozdania z podejmowanych działań. Przygotowane prezentacje zawierały  nie tylko rzeczowe informacje, ale pokazywały też wzruszające chwile  jakie przeżywali wolontariusze podczas akcji czy imprez charytatywnych na rzecz innych osób. Uczestniczący w charakterze widzów uczniowie szkół podstawowych i pierwszych klas gimnazjum mieli okazję zaciekawienia się ideą wolontariatu i  wyjścia z imprezy z przekonaniem, że z dobrowolnej pomocy potrzebującym można czerpać wiele satysfakcji. Organizatorzy uhonorowali wolontariuszy pamiątkowymi dyplomami oraz medalami, a całość imprezy umilił koncert  zespołu „Telepathia” oraz poczęstunek. Serdecznie dziękujemy.

Barbara Rewkowska