Jak (nie) rozmawiać z dzieckiem, które ma problemy emocjonalne? Wszystkie

Data: 16-04-2021

15 kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza miał miejsce webinar zorganizowany specjalnie dla rodziców. Tematem spotkania online były zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży.  Zainteresowani tematem rodzice dowiedzieli się, co to w  jest depresja, jak postępować ze swoimi pociechami, aby zminimalizować ryzyko depresji (ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb takich jak: potrzeba bezpieczeństwa, akceptacji, miłości, autonomii i niezależności), jakie objawy w zachowaniu dziecka można uznać za niepokojące, jak działają leki antydepresyjne. Spotkanie prowadziła specjalista psychiatrii dr Edyta Łyszcz – Fedasz. Rodzice mogli zadawać nurtujące ich pytania i otrzymali odpowiedzi. Spotkanie było na wysokim poziomie merytorycznym. Zainteresowani otrzymają materiały ułatwiające relacje z nastolatkami w trudnym dla nich okresie dojrzewania. W razie konieczności możliwy jest kontakt z panią doktor poprzez szkolę.  Dziękuję rodzicom, że przyjęli zaproszenie na webinar i w nim uczestniczyli dla swoich dzieci. Pani doktor dziękuję, że znalazła czas na spotkanie z nauczycielami (w marcu) i rodzicami w Naszej Szkole.

Dariusz Michalak – Dyrektor Szkoły