Jak pogodzić bezpieczeństwo i dobrą zabawę w ferie zimowe? Wszystkie

Data: 12-01-2018

11 stycznia 2018 roku w naszej szkole, jak co roku, odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz bezpieczeństwa w sieci Internet.

Uczennice klasy II a oddziału gimnazjalnego – Kinga Czesnowska i Beata Ewiak, przypomniały uczniom w jaki sposób należy zachowywać się podczas zabaw na śniegu, ostrzegły przed zamarzniętymi zbiornikami wodnymi, przed zabawą w pobliżu miejsc niebezpiecznych – jezdnia, tory kolejowe, mosty. Prowadzące podkreśliły również to, że o każdym planowanym wyjściu, czy też spotkaniu powinni wiedzieć opiekunowie, a planowany powrót powinien nastąpić przed zapadnięciem zmroku. Znaczną część apelu poświęcono zagrożeniom pojawiającym się w wirtualnym świecie – w sieci Internet, na portalach społecznościowych. Obecni na apelu uczniowie obejrzeli film edukacyjny udostępniony w ramach program profilaktycznego „Nie daj się" pod tytułem „Siecio – zagrożenia”. Zawierał on przestrogi dla uczniów dotyczące nawiązywania relacji z nieznajomymi, udostępniania informacji o sobie, w tym o swoim adresie zamieszkania oraz informacje dotyczące umieszczania zdjęć i filmów w sieci, szczególnie na portalach społecznościowych. Uczniowie poza przestrogami i dobrymi radami otrzymali również propozycję – pani Anna Kuropatnicka, nasz szkolny doradca zawodowy, zaproponowała uczniom stronę internetową, na której w sposób bardzo ciekawy zaprezentowano różne zawody na mapie miasta – www.mapakarier.org – Miasto zawodów. W trakcie ferii uczniowie więc będą mogli zgłębić wiedzę na temat interesujących ich zawodów. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, ponownie przestrzegła uczniów i życzyła, by cali i zdrowi oraz pełni wrażeń wrócili do szkoły po feriach.

Klaudia Strzeszewska

Mariana Susiak