Klasa Vc w akcji! “PRZYJACIEL DO PARY – TOLERANCJA ŻYCZLIWOŚĆ ZROZUMIENIE” Wszystkie

Data: 08-04-2019

Najlepiej rozwijać empatię poprzez działanie… dlatego też uczniowie z klasy Vc wraz z Wychowawcą, wzięli udział w akcji pt.: “PRZYJACIEL DO PARY – TOLERANCJA ŻYCZLIWOŚĆ ZROZUMIENIE”, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinku, z okazji  Światowego Dnia Zespołu Downa.

Symbolem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa są kolorowe skarpetki nie do pary- symbol niedopasowania społecznego i genetypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. W tym celu uczniowie z klasy Vc założyli różnokolorowe skarpetki na nogi i manifestując solidarność z osobami z Zespołem Downa wykonali zdjęcia, które następnie zostały przesłane do Organizatora. Podsumowanie akcji odbyło się 21 marca 2019 roku, na placu przed ratuszem w Szczecinku.

Dziękując za wsparcie, dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku, przekazali klasie Vc własnoręcznie wykonany upominek oraz pamiątkowe zdjęcie. My zaś serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo uśmiechu na twarzy!

Aleksandra Wełna