Konkurs ogólnopolski „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” Wszystkie

Data: 03-10-2018

Od września nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest  nagradzane przez nauczyciela biblioteki szkolnej naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. Po zapełnieniu albumów dzieci zdobywają dla swojej klasy Słodziaka.

Ponadto uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonali z wychowawcami prace konkursowe:

Klasa IC pod opieką pani Anny Malazdry rysowała swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.

Klasy IIB pod opieką pani Anety Banaszek oraz IIC pod opieką pani Edyty Sobańskiej   stworzyły komiksy o Słodziakach.

Klasa IIIA pod opieką pani Małgorzty Michalak napisała krótką historię o Gangu Słodziaków i ją zilustrowała.

Przez organizatora konkursu „Biedronka” nagrodzonych zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki. Dodatkowym warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest organizacja apelu z okazji Ogólnopolsiego Dnia Czytania, który już w krótceJ Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018.Jest o co powalczyć więc działamy

nauczyciel biblioteki szkolnej Anna Kustrzycka-Broda