Gimnazjum im. Agaty Mróz - Olszewskiej w Bobolicach

Kropla wody na wagę złota – rola oczyszczalni w środowisku Wszystkie

Data: 12-06-2017

8 maja br. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Gmina Bobolice wraz z Regionalną Spółką Wodociągów i Kanalizacji w Białogardzie zorganizowała w ramach inicjatywy zwiedzanie Bobolickiej Oczyszczalni Ścieków. Oczyszczalnia powstała w wyniku realizacji projektu pn. „Zintegrowana gospodarka wodno - ściekowa w dorzeczu Parsęty” dofinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko. Oczyszczalnię odwiedzili m.in. uczniowie i opiekunowie ze wszystkich gminnych placówek oświatowych.  Jak to stwierdzili uczniowie była to „śmierdząca”, ale niezmiernie interesująca lekcja ekologii!. Lekcję ekologii prowadzili pracownicy RWiKu.
W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Gmina Bobolice zorganizowała konkurs pn. „Kropla wody na wagę złota - rola oczyszczalni w środowisku”. W ramach konkursu wpłynęło 61 prac plastycznych i 44 prezentacje multimedialne. Prace plastyczne wystawiono na terenie bobolickiej oczyszczalni w dniu zwiedzania. Pełna relacja z dni otwartych dostępna jest na stronie www.bobolice.ploraz na naszym facebooku:

WYNIKI KONKURSU:

KATEGORIA I – PRACA PLASTYCZNA

Grupa I - uczniowie klas I – III  szkoły podstawowej:

Miejsce I – Mateusz Bereś – klasa II C – Szkoła Podstawowa w Bobolicach
Miejsce II – Aleksander Pachołek – Klasa II B – Szkoła Podstawowa w Bobolicach
Miejsce III – Tobiasz Prędki – Klasa II A – Szkoła Podstawowa w Bobolicach
Wyróżnienie: Milena Wisniewska – Klasa II A – Szkoła Podstawowa w Bobolicach

Grupa II -  uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej;
Miejsce I – Radosław Rylik  – klasa IV – Szkoła Podstawowa w Drzewianach
Miejsce II – Damian Niemirka – Klasa IV B  – Szkoła Podstawowa w Kłaninie
Miejsce III – Zuzanna Golecka– Klasa V  – Szkoła Podstawowa w Kłaninie

Grupa III -  uczniowie gimnazjum:

Miejsce I – Jan Zadrożny – klasa I B – Gimnazjum w Bobolicach
Miejsce II – Oskar Ozimek – Klasa I C  – Gimnazjum w Bobolicach
Miejsce III – Roksana Dominikowska – Klasa I C – Gimnazjum w Bobolicach

KATEGORIA II – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Grupa I -  uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej:

Miejsce I – Jakub Pachołek  – klasa V A – Szkoła Podstawowa w Bobolicach
Miejsce II – Jakub Madej – Klasa VI B – Szkoła Podstawowa w Bobolicach
Miejsce III – Jan Dębski – Klasa IV B  – Szkoła Podstawowa w Bobolicach

Grupa II -  uczniowie gimnazjum:

Miejsce I – Filip Karpiński – klasa I C – Gimnazjum w Bobolicach
Miejsce II – Andrzej Romanik – Klasa III A  – Gimnazjum w Bobolicach
Miejsce III – Paweł Wójcik – Klasa III C – Gimnazjum w Bobolicach

W ocenie prac plastycznych komisja brała pod uwagę nie tylko wykonanie i estetykę, ale przede wszystkim przekaz, treść i zrozumienie tematu. Postanowiliśmy przygotować wystawę z części prac plastycznych, które wpłynęły w ramach konkursu, będzie można podziwiać m.in. w Bibliotece w Bobolicach oraz w gminnych placówkach oświatowych. Wręczenie nagród: zakończenie bieżącego roku szkolnego w poszczególnych placówkach oświatowych. Relacja ze zwiedzania oraz wszystkie nagrodzone prace dostępne są na stronie:  www.bobolice.pl lub  www.facebook.pl/Gmina.Bobolice  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Renata Jarzyńska