Laureatka XV edycji konkursu diecezjalnego pt. „Mój kościół na Pomorzu” Wszystkie

Data: 30-10-2018

26 października 2018 roku w koszalińskim kościele  pw. Ducha Świętego w ramach Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, odbyło się wręczenie nagród diecezjalnego konkursu pt. „Mój kościół na Pomorzu”. Jury  nagrodziło kilkudziesięciu spośród blisko 700 uczniów, którzy przedstawili swoje świątynie w formie rysunku, malarstwa, fotografii lub makiety. Wśród nagrodzonych była uczennica Anna Górecka z III A gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach. Wydarzeniu towarzyszył występ laureatów Turnieju Recytatorskiego Twórczości Religijnej, który odbył się w niedzielę 21 października. Konkurs "Mój kościół na Pomorzu" ma 15-letnią tradycję i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorami konkursu byli: Wydział Katechetyczny Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie, parafia pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Patronat honorowy nad konkursem objęli biskup Edward Dajczak oraz Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Ewelina Santysiak