„MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2019” Wszystkie

Data: 09-04-2019

21 marca 2019 r. (nikt nie wierzy?!) w szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ”KANGUR”. Wzięło w nim udział 18 „Antywagarowiczów” z klas V i VI

Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" jest Stowarzyszenie "Kangorou Sans Frontiers" ("Kangur bez granic") z siedzibą w Paryżu. Konkurs, adresowany do uczniów od klasy II szkół podstawowych, aż do klas maturalnych, rozgrywany jest w sześciu kategoriach i przeprowadzany raz w roku jednocześnie we wszystkich krajach!

Nie byłoby to takie „straszne”, gdyby nie fakt, że za każdą nieprawidłową odpowiedź, uczniowie tracą punkty! Na szczęście konkurs odbył się pomyślnie, a uczestnikom humory dopisywały, co widać na zdjęciach  Zwłaszcza, kiedy to po matematycznych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy

A teraz proszę mocno trzymajmy kciuki za liczne, prawidłowo rozwiązane zadań przez naszych uczniów! I cierpliwie oczekujmy oficjalnych wyników….

Aleksandra Wełna