My o podatkach wiemy już prawie wszystko! Wszystkie

Data: 18-06-2019

W dniu 13 czerwca 2019 roku w Ministerstwie Finansów spotkało się 10 najlepszych zespołów z całej Polski. Uroczysta gala podsumowywała zmagania w ramach V edycji konkursu pn. „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”. Wśród najlepszych z całej Polski były uczennice Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach: Magdalena Klimek, Amelia Wiśniewska oraz Gabriela Lewczuk, opiekunem zwycięskiego zespołu była pani Klaudia Strzeszewska.

Obecnym podczas gali laureatom i ich opiekunom gratulował osobiście minister finansów Marian Banaś:

„W Ministerstwie Finansów doskonale wiemy, jak ważna jest edukacja finansowa, a promowanie tej wiedzy jest jednym z naszych celów. Finanse odgrywają coraz większą rolę w codziennym życiu, jednak dobrze jest pamiętać, że o naszym dobrobycie nie świadczy to, ile mamy pieniędzy, lecz na ile mądrze potrafimy je wydatkować”

W gali uczestniczył także tegoroczny ambasador programu  – Maciek „Sheo” Ejsmont, który skierował słowa do zgromadzonych:

„Wasze zespoły zostały wybrane spośród ponad stu sześćdziesięciu innych, a więc to ogromne wyróżnienie. To także świetny dowód na to, że warto być aktywnym i stale się rozwijać, bo to prosta droga do osiągnięcia sukcesu.”

Zadaniem uczniów było przygotowanie filmu konkursowego, który w ciekawy, nieszablonowy sposób pokazywał obszary finansowane z podatków, problemy wynikające z unikaniem ich płacenia, a także pojęcie nowoczesnego patriotyzmu. Nasze uczennice przygotowały film „Z podatkami w sądzie”, który zyskał uznanie jury konkursowego. Nagrody i dyplomy zespołom wręczyła dyrektor generalna MF Barbara Brodowska - Mączka z przewodniczącą Kapituły Konkursowej, wicedyrektor Biura Komunikacji i Promocji w MF Magdaleną Swobodą - Młynarczyk. Dziewczęta otrzymały bezprzewodowe słuchawki, smartwatche, a także gadżety przydatne w podróży: plecaki, kubki termiczne, składane maty z logo ministerstwa. Nauczyciel-opiekun otrzymał tablet oraz podobny zestaw gadżetów.

Była to kolejna edycja konkursu MF, w której nasi uczniowie mieli zaszczyt reprezentować szkołę i otrzymać tytuł laureata. Warto podkreślić, że każdego roku kilka grup uczniów próbuje swoich sił i robi coś więcej, wykazuje się wspaniałym zaangażowaniem i aktywnością. Niestety nie zawsze wszystkim się to udaje, ale zawsze są bardzo blisko i chcemy im również podziękować za to staranie się i wyróżnić: Dominika Bielak, Natalia Zakrzewska, Kacper Rewkowski oraz Weronika Terlecka.

Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w osiąganiu sukcesów w nowych szkołach!

Klaudia Strzeszewska