NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Wszystkie

Data: 18-11-2019

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.  8 listopada 2019 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Harcerze z naszej szkoły razem z opiekunami przygotowali inscenizację słowno- muzyczną, nawiązali do sytuacji dzieci, których życie musiało toczyć się w czasie wojny. Akademia była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, a także okazją, by wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne i posłuchać wzruszających wspomnień z okresu wojny.

W uroczystości wziął udział pan Bogusław Ogorzałek- Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, który w swoim przemówieniu nawiązał do tego, jak dziś możemy pielęgnować patriotyzm, jak ważna jest pamięć o historii i poświęceniu wielu ludzi. Pan Kurator podkreślał, że jest pod wrażeniem szkoły zbudowanej na miarę XXI wieku i gratulował władzom Gminy Bobolice takiej inwestycji.

Na zakończenie uroczystości,  pan dyrektor Dariusz Michalak, podziękował harcerzom, nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego spotkania.

Po apelu miało miejsce spotkanie Kuratora z panią Mieczysławą Brzozą - Burmistrz Bobolic, z przedstawicielami Rady Miasta oraz dyrektorami jednostek oświatowych, położonych na terenie Gminy.

Barbara Rewkowska

Izabela Skiba