SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

Obóz sportowy klasy VIb Wszystkie

Data: 24-09-2019

Klasa sportowa z naszej szkoły w dniach 12 – 14 września 2019r. uczestniczyła w obowiązkowym obozie sportowym, który tym razem odbył się w ośrodku wypoczynkowym „Kusy Dwór” w Czaplinku.

 W obozie wzięło udział 20 uczennic i uczniów klasy VIb, pod opieką wychowawcy – pana Dawida Olearczyka i nauczycieli wychowania fizycznego – panów Jacka Szugalskiego i Bogdana Kuropatnickiego. Wspólnie spędziliśmy nieco szalone i pracowite ale bardzo przyjemne trzy dni  nad pięknym jeziorem Drawsko.

Program obozu wypełniły głównie zajęcia ruchowe – ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry zespołowe, kilkukilometrowe marsze, zabawa w parku  linowym oraz wspólne kąpiele w jeziorze, które o tej porze roku wymagały sporego samozaparcia. Mieliśmy także obowiązkowy „chrzest”, podczas którego wszyscy uczestnicy poddani zostali kilku żartobliwym próbom, sprawdzającym odwagę, szybkość, refleks i odporność na oryginalne smaki. Wszyscy przy tym nieźle się bawili i wykonali swoje zadania celująco. Pogoda była dosyć kapryśna i musieliśmy modyfikować swoje plany w zależności od niej. Na szczęście w czasie, gdy padało mieliśmy w ośrodku możliwość gry w tenisa stołowego, bilard i inne gry zręcznościowe. Wieczorami mieliśmy przyjemność wspólnie pośpiewać z akompaniamentem gitar. Ułożyliśmy obozową piosenkę, do której słowa napisali wszyscy uczestnicy. Warunki bytowe mieliśmy bardzo dobre – mieszkaliśmy w trzyosobowych pokojach. Bardzo smaczne posiłki  spożywaliśmy we wspólnej stołówce.

Czas spędzony razem upłynął nam bardzo szybko… Niezmordowane dzieci chciałyby pobyt na obozie przedłużyć, ale niestety w rześki sobotni poranek trzeba było się pakować do domu. Obóz kolejny raz dowiódł, że dzieci odpowiednio prowadzone potrafią być odpowiedzialne i nie stwarzają większych problemów. 

Na koniec należy wspomnieć, że każdy wyjazd na obóz sportowy to duże przedsięwzięcie logistyczne, w które zaangażowani są wychowawca,  rodzice, sponsorzy. Wszystkim, którzy organizacyjnie, finansowo lub w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do zrealizowania obozu serdecznie dziękujemy. To była bardzo dobra inwestycja!

 

B. Kuropatnicki