Obóz sportowy Wszystkie

Data: 05-10-2017

Gimnazjalne oddziały sportowe naszej szkoły w dniach 21-23 września 2017r. uczestniczyły w obowiązkowym obozie sportowym, który tym razem odbył się w ośrodku wypoczynkowym Kusy Dwór, położonym nad potężnym /powierzchnia ponad 1700 ha/ i malowniczym jeziorem Drawsko w Czaplinku.

Należy wspomnieć, że w tym roku udało się nam pozyskać znaczne wsparcie finansowe od Urzędu Miasta i Gminy Bobolice, a także od prywatnego sponsora. Dodatkowe środki finansowe pozwoliły nam uatrakcyjnić program obozu oraz obniżyć jego koszt, ponoszony przez uczestników. Sponsorom szczerze dziękujemy.

Grupa 35 uczestników – uczennic i uczniów klas IIC i IIIC, pod opieką wychowawców – Bogdana Kuropatnickiego, Dawida Olearczyka i nauczyciela w-f – Jacka Szugalskiego wyruszyła na obóz w czwartek, 21 września o 800, aby po ponadgodzinnej podróży dotrzeć do ośrodka Kusy Dwór.

Po przyjeździe i sprawnym  zakwaterowaniu przystąpiliśmy do realizacji programu obozu.

Pierwszego dnia mieliśmy wycieczki statkiem po jeziorze drawskim z równolegle prowadzonymi rozgrywkami piłki siatkowej. Wieczór zdominowany był przez mecz piłki nożnej między klasami oraz ognisko, połączone z konsumpcją pieczonych kiełbasek i wspólnym śpiewaniem do akompaniamentu gitarowego opiekunów – nauczycieli. Późnym wieczorem wszyscy chętni mogli pobawić się w chowanego.

Drugi dzień obozu to przede wszystkim wizyta w parku linowym Tarzania, oddalonym o kilka kilometrów od ośrodka. Zabawa w parku linowym przypadła do gustu zarówno tym, którzy byli tam po raz pierwszy, jak i osobom, które już wcześniej miały przyjemność zasmakować tego rodzaju rozrywki. Po dwugodzinnej zabawie „na wysokości” wszyscy cali i w znakomitych nastrojach /mimo padającego deszczu / wróciliśmy do naszego ośrodka na obiad. Zajęcia popołudniowe zaplanowała nam kapryśna pogoda, która pozwoliła jedynie na rozegranie rewanżowego meczu piłki nożnej między obiema klasami sportowymi. Po meczu udaliśmy się na kolację, po której uczestnicy obozu w ekspresowym tempie przygotowali się do dyskoteki – balu przebierańców. Zasada była prosta – wszyscy bierzemy udział w zabawie i każdy musi być przebrany!

Kreatywność naszych podopiecznych była doprawdy niezwykła, a najważniejsze, że niemal wszyscy byliśmy przebrani, co wprawiło nas w świetne nastroje. Dyskoteka, sprawnie prowadzona przez Krzyśka, Filipa i Oskara udała się doskonale – tańce i śpiewy trwały przez całe trzy godziny. Po pysznej zabawie, mimo protestów obozowiczów, mających ochotę na dalszy ciąg, udaliśmy się do pokojów na zasłużony odpoczynek.

Ostatnia noc pobytu minęła nam spokojnie, a rano pozostało pakowanie się, podsumowanie i powrót do Bobolic.

Trzy dni wspólnego pobytu na zawsze pozostaną nam wszystkim w pamięci. Kolejny wspólny obóz klas sportowych dowiódł, że potrafimy wspólnie pracować, bawić się, poznawać, rozwiązywać problemy i zmieniać się na lepsze! I z tą pozytywną refleksją ruszamy w nowy szkolny rok.

Bogdan Kuropatnicki