„ Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2018” Wszystkie

Data: 11-10-2018

28 września 2018 roku uczniowie klasy V c Szkoły Podstawowej w Bobolicach uczestniczyli w okolicznościowej lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach. Zajęcia odbyły się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobrażnię.  Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku. Sama data uroczystości odnosi się również do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie zaprezentowali wybrane wspólnie z nauczycielem języka polskiego wiersze patriotyczne, które warto ocalić od zapomnienia. I choć publiczne wystąpienie wiąże się z ogromną tremą, wszyscy uczniowie klasy Vc spisali się na medal.

W dalszej części spotkania odbyła się prelekcja pod hasłem „Drogi do Niepodległości”, która dotyczyła również symboli narodowych i współczesnego patriotyzmu. Na zakończenie zajęć  uczniowie otrzymali okolicznościowy dyplom, który był przemiłą niespodzianką dla wszystkich uczestników. Po słodkim poczęstunku, pełni wrażeń i patriotycznych emocji udaliśmy się do szkoły.

Monika Gołucka- nauczyciel języka polskiego