Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Wszystkie

Data: 27-03-2019

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu aktywa biblioteki szkolnej: Hanny Jesionowskiej, Martyny Pieszak, Jakuba Gołębiowskiego, Aleksa Dominikowskiego oraz Mikołaja Bubienia.

Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klas pierwszych mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą biblioteki szkolnej oraz wziąć udział w quizie. Wszyscy, którzy odpowiadali na pytania „pani książki” otrzymali drobne upominki. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę złożyli odciski swoich palców w Księdze Pamiątkowej.

Uroczystość miała na celu wprowadzenie dzieci w magiczny świat książek, rozbudzanie chęci sięgania po książkę, wyrabiania prawidłowych nawyków czytelniczych  oraz  poszanowanie książek jako największych skarbnic wiedzy.

Dziękuję pani dyrektor MGBP w Bobolicach za wypożyczenie kostiumów, pani dyrektor Renacie Kowalskiej za pomoc w zbieraniu odcisków do księgi ,uczniom :Igorowi Bortnikowi i  Jakubowi Obarskiemu za nadzór nad nagłośnieniem oraz pani Jolancie Turkowskiej za wykonanie zdjęć.

Anna Kustrzycka-Broda