Podaruj cząstkę siebie… Wszystkie

Data: 03-12-2018

Zajęcia koła teatralnego mają za zadanie rozwijać indywidualne uzdolnienia teatralne uczniów jak również przygotowywać   młodych twórców do prezentowania  spektakli. Ale tym razem było bardzo nietypowo...

Dnia 23 listopada 2018r. uczniowie szkolnego koła teatralnego odwiedzili małych pacjentów na oddziale dziecięcym szpitala w Szczecinku. Nasze przygotowania do wizyty były bardzo intensywne ,a wybór repertuaru i piosenek wywoływał ogromne emocje, gdyż  naszą publicznością miały być dzieci przebywające na oddziale.

Po naszym przyjezdzie okazało się ,że dzieci czekały już na nas od rana. Na początku naszej wizyty przedstawiliśmy wybrane utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wśród prezentacji znalazły się takie wiersze jak „ Lokomotywa”, „Ptasie radio” czy „Samochwała”. Dużą atrakcją okazało się wykonanie „Rzepki”, gdzie dopiero z pomocą  pielęgniarek, dzieci i ich rodziców udało się „wyciągnąć” zasadzoną rzepkę. Cały oddział uczestniczył również w niezapomnianej  podróży podczas wykonania piosenki „Jedzie pociąg”. Na zakończenie  spotkania dzieci otrzymały  przygotowane przez nas upominki i niespodzianki-kredki, książeczki, puzzle  i świąteczne ozdoby.

Warsztaty teatralne, które przeprowadziliśmy  wywołały ogromna zainteresowanie. Wspólnie odśpiewane piosenki, gry i zabawy , inscenizacje bajek wprawiły małych pacjentów w radosny nastrój i pozwoliły zapomnieć na chwilę o trudach choroby.

Dla uczestników naszej grupy było to nowe doświadczenie . Każdy z nas ofiarował tego dnia  „cząstkę siebie”, a uściski i uśmiechy radosnych dzieci  dodały nam odwagi i przekonały o słuszności naszego działania. Już wkrótce kolejna wizyta  i niezapomniane wrażenia.

Monika Gołucka