Polsko - niemiecka wymiana młodzieży Bobolice - Demmin 2013 Wszystkie

Data: 30-09-2013

Od ubiegłego roku nasze gimnazjum prowadzi wymianę młodzieży z Ewangelische Schule z Demmina. Dzięki tej wymianie młodzież polska i niemiecka ma okazje poznać bliżej nasz kraj, kulturę, mentalność jak również może zobaczyć wiele atrakcji turystycznych. Najcenniejszy jest jednak kontakt z żywym językiem obcym. Uczniowie komunikując się ze sobą, poprawiają i pogłębiają swoje umiejętności językowe.

W dniach 22 - 27.09 gościliśmy  u nas  młodzież wraz z opiekunami z Niemiec. Na tę okazję przygotowaliśmy bogaty program  by nasi goście byli zadowoleni i  zafascynowani tym, co zobaczyli i z czym zetknęli się w Polsce, aby nasza otwartość i gościnność sprawiła, że to będzie niezapomniany pobyt. Integracji sprzyjał dwudniowy pobyt w Ośrodku Eden, gdzie wspólnie się bawiliśmy, grillowaliśmy, walczyliśmy o podium w konkurencjach sportowych. Udaliśmy się również do Szczecina gdzie zwiedziliśmy miasto oraz Zamek Książąt Pomorskich. Kolejny dzień młodzież spędziła  w Aquaparku w Ustroniu Morskim. Były też wspólne posiłki, śpiewy w autokarze, dyskoteki. Wszystkie te chwile  uwieczniły zdjęcia, które już zawsze będą przypominały ten fajny czas. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie otrzymali dofinansowania naszego projektu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Z rewizytą jeździmy do Demmina w czerwcu. Najbardziej cieszy fakt, że  pomiędzy młodzieżą polską i niemiecką rodzą się  trwałe przyjaźnie, że takie spotkania cieszą i wzbudzają wiele pozytywnych emocji.

Marta Fir- Szugalska