Przyrodnicy z wizytą w bobolickim nadleśnictwie Wszystkie

Data: 05-12-2017

W przededniu Mikołajek czyli  5.12.2017r. wraz z uczniami  Szkoły Podstawowej w Bobolicach, którzy mają uzdolnienia przyrodnicze, wybraliśmy się na wycieczkę do bobolickiego  nadleśnictwa. Od drzwi z uśmiechem witała nas pani Katarzyna Gołębiowska - pracownik nadleśnictwa, która zechciała opowiedzieć uczniom o pracy leśnika. Ciekawe informacje, wzbogacone o film
i prezentację  oraz  słodkie krówki ciągutki bardzo się nam podobały. Dowiedzieliśmy  się jak działa  harwester (kombajn zrębowy), ile powierzchni Polski zajmują lasy, jak zostać leśnikiem i czym  się on zajmuje.

Nie wiemy ilu uczniów biorących udział w spotkaniu zdecyduje się zostać  leśnikiem. Jednak wszyscy razem z leśnikami mamy dbać o nasze piękne lasy. Planujemy więc wspólne sadzenie drzew wiosną. Kto się z nami wybierze? Osoby chętne zgłoszą się do 9.03.2018r. do Julii Siwczak z klasy VIIa – zapraszamy.

Anna Kuropatnicka

doradca zawodowy