Ratownicy z Bobolic w Koszalinie Wszystkie

Data: 27-05-2019

22 maja 2019 r. czterech uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza z klasy 8b oraz jeden uczeń z klasy 3a Gimnazjum, uczestniczyli w międzyszkolnym Turnieju Udzielania Pierwszej Pomocy,  organizowanym przez V LO im. Stanisława Lema w Koszalinie oraz grupę ratownictwa PCK w Koszalinie. W rywalizacji udział wzięło sześć zespołów pięcioosobowych.

Ratownicy musieli zmierzyć się z czterema realistycznie przygotowanymi pozoracjami wypadków w różnych okolicznościach: porażenie prądem elektrycznym, poparzenie w pomieszczeniu, wypadek na boisku sportowym, wypadek samochodowy. Była też część teoretyczna. Komisje składały się z ratowników medycznych i bardzo rygorystycznie oceniały zadania, ujmując punkty za brak rękawiczek, choćby u jednego ratownika, czy nie zadbanie o komfort cieplny osób poszkodowanych.  Uczniowie z Bobolic wykazali się umiejętnością współpracy, wybrali kapitana, który potrafił koordynować działania ratownicze zespołu świetnie się porozumiewali. Ogłoszenie wyników dostarczyło wiele emocji wszystkim drużynom. Ostatecznie Ratownicy z Bobolic zdobyli zasłużone drugie miejsce.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że był to świetny sprawdzian umiejętności zdobytych podczas lekcji w szkole jak i na dodatkowych zajęciach. Niektórzy nawet dowiedzieli się ze trójkąt samochodowy nie musi wyglądać jak trójkąt ;-).

Naszą szkołę reprezentowali:

Paweł Halasz – kapitan