SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

Rodzice- opowiadają o swojej pracy Wszystkie

Data: 21-06-2018

Ciekawą i cieszącą się coraz większym zainteresowaniem uczniów tradycją,  stały się wizyty w szkole specjalnych gości- przedstawicieli różnych zawodów. Zaproszeni goście spotykają się z młodzieżą szkolną, której opowiadają o swojej pracy często ilustrując swoje słowa zdjęciami, filmami, prezentacją różnych zawodowych atrybutów.

W dniu 25.05.18 gościliśmy panią Justynę Ozimek i jej męża pana Sebastiana Ozimka- rodziców dwóch uczniów naszej szkoły Oskara i Olafa. Pan Ozimek pracuje na platformie wiertniczej na Bałtyku jako nurek-spawacz. Opowiadał nam szeroko o swojej trudnej, odpowiedzialnej, niebezpiecznej i bardzo interesującej pracy. Pani Justyna prelekcję ilustrowała prezentacją multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne są kompetencje, które zdobywają już dzisiaj w szkole (np. wytrwałość, dokładność, cierpliwość,  dobra kondycja zdrowotna, dyscyplina, znajomość języków obcych, współpraca w grupie, odpowiedzialność, udzielanie pierwszej pomocy)  
w przyszłości mogą je wykorzystać w swojej pracy.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu, słuchała informacji z dużym zainteresowaniem. Zarówno po spotkaniu jak i w trakcie padło mnóstwo pytań
do naszego gościa. Byli i tacy uczniowie, którzy zostali po spotkaniu, by dowiedzieć się jeszcze więcej szczegółów. Olaf i Oskar z dumą patrzyli na swoich rodziców.

To było kolejne udane spotkanie , prawdziwa lekcja życia dla dzisiejszych nastolatków, którzy już jutro będą dzięki niej dokonywać dojrzalszych wyborów zawodowych. Dziękujemy Państwu Ozimkom.

Doradca zawodowy- Anna Kuropatnicka