Rowerzyści z Bobolic Mistrzami Powiatu Wszystkie

Data: 29-03-2019

W środę 27 marca siedmioro uczniów Szkoły Podstawowej w Bobolicach wzięło udział w eliminacjach powiatowych XLII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który miał miejsce w SP nr 18 w Koszalinie. Grupę I (uczniowie w wieku 10 – 12 lat) reprezentowali: Katarzyna Rumianek, Martyna Łajdych, Szymon Zakrzewski i Michał Migdał, grupę II (pozostali uczniowie): Kinga Neumann, Miłosz Czerepaniak i Tymon Kinder.

Podczas Turnieju uczniowie musieli rozwiązać dwa testy obejmujące zagadnienia z ruchu drogowego,  pokonać rowerowy tor przeszkód oraz wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.  Jak sobie poradzili? Doskonale, to właściwe określenie. Obie grupy nie miały sobie równych we wszystkich trzech konkurencjach. W efekcie nasi uczniowie zdobyli wszystko co było możliwe do zdobycia. Najwyższe miejsca zarówno w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej padły łupem naszych cyklistów.

Klasyfikacja drużynowa
Grupa I: Katarzyna Rumianek, Martyna Łajdych, Szymon Zakrzewski i Michał Migdał.

I miejsce - SP w Bobolicach

Grupa II: Kinga Neumann, Miłosz Czerepaniak i Tymon Kinder.

I miejsce - SP w Bobolicach

Klasyfikacja Indywidualna

I miejsce – Katarzyna Rumianek
II miejsce – Szymon Zakrzewski
III miejsce – Martyna Łajdych

Grupa II: Kinga Neumann, Miłosz Czerepaniak i Tymon Kinder.

I miejsce – Kinga Neumann
II miejsce – Miłosz Czerepaniak
III miejsce – Tymon Kinder

Dzięki zwycięstwu, obie grupy już w maju będą reprezentowały SP w Bobolicach
w eliminacjach wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratujemy. Opiekunami grup byli: Piotr Grzybowski i Jarosław Bączkowski.

Piotr Grzybowski