Samorząd Uczniowski w czasie izolacji Wszystkie

Data: 08-06-2020

Każda szkoła i każdy uczeń musi pracować  zdalnie – dla wszystkich jest to bardzo duża zmiana. Zaplanowane przez  SU działania nie mogły się odbyć. Na początku wprowadziło to sporo chaosu jednak nie powstrzymało uczniów SU przed realnym działaniem w czasie izolacji .  W obecnej sytuacji różne osoby stają przed nowymi i nieoczekiwanymi wyzwaniami. Rolą Samorządu Uczniowskiego było sprawdzenie, czy ich koledzy i koleżanki ze szkoły nie mierzą się z  problemami takimi jak  trudności w nauce, czy ktoś nie potrzebuje bardziej bezpośredniej pomocy.  Pomoc koleżeńska – zarówno jeśli chodzi o wsparcie w nauce,  jak i zapewnienie przestrzeni do rozmowy, wspólnego bycia okazała się  nieoceniona. Wielu uczniów zgłaszało się z prośbą o pomoc i każdy ją otrzymał. Właśnie w takim czasie dobrze działający SU okazuje się mieć szczególnie ważną rolę.

Opiekunowie SU