Słodki czwartek w naszej szkole Wszystkie

Data: 05-03-2019

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła akurat na pączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie. W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  przygotowali słodkie stoisko. Podczas przerw wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy mogli kupić pączki, oponki, babeczki oraz rogaliki, aby w ten sposób umilić sobie dzień. Wszystko było pyszne, wypieki cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy i zapraszamy  już za rok! Szkoda, że tłusty czwartek jest tylko raz w roku...

Opiekunowie  SU

Ewelina Santysiak