Spotkanie z instruktorem spadochronowym wojsk lotniczych p. Mariuszem Wiśniewskim Wszystkie

Data: 09-03-2022

Tuż przed feriami w ramach zajęć z doradztwa zawodowego gościliśmy w szkole pana Mariusza Wiśniewskiego, który na co dzień pracuje w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie i jest instruktorem spadochronowym wojsk lotniczych. Chętni uczniowie z klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w świetlicy szkolnej. Pan Mariusz Wiśniewski w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom zadania jakie wykonuje,
a związane są one między innymi ze szkoleniem personelu służby wysokościowo - ratowniczej, szkoleniem skoczków i instruktorów spadochronowych dla potrzeb jednostek lotnictwa wojskowego, prowadzeniem treningów i zajęć z pilotami w zakresie ratownictwa lotniczego po przymusowym opuszczeniu statku powietrznego i wiele innych. Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć jak wygląda sprzęt spadochronowy, a nawet mogli go przymierzyć. Pan instruktor opowiedział także o predyspozycjach, jakie są niezbędne przy wykonywaniu tego zawodu oraz ścieżce edukacyjnej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza chłopców, choć i dziewczęta zadawały pytania. Podczas prelekcji zaprezentowane została filmy, zdjęcia, ukazujące pana Mariusza podczas wykonywania różnych zadań zawodowych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i bardzo interesujące przedstawienie zawodu.

Monika Bartczak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym profilu