SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

Spotkanie z lotnikiem – nawigatorem statku powietrznego ppor. Przemysławem Malczewskim Wszystkie

Data: 20-12-2017

19 grudnia 2017 r. to dzień, który wielu uczniów szkoły podstawowej biorących udział w spotkaniu zapamięta jako wyjątkowy. A to za sprawą  - byłego ucznia gimnazjum Przemka Malczewskiego - obecnie wojskowego nawigatora statku powietrznego. Nasz gość opowiedział o swojej edukacji najpierw w I LO im. St. Dubois w klasie mat. – fiz. a potem w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Opowiadał jakie są warunki przyjęcia do tej uczelni i jak przebiega w niej nauka. Swoje wystąpienie obrazował ciekawą prezentacją ze zdjęciami i krótkimi filmami. Wiemy już, że wśród wymogów, oprócz super zdrowia (co musi potwierdzić 5-dniowe  badanie  w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie), trzeba mieć doskonałą kondycję fizyczną, psychiczną i umysłową. Wytrwałość, odwaga, odpowiedzialność, odporność na stres, pewność siebie, wiedza z zakresu lotnictwa, patriotyzm to cechy i umiejętności, którymi  powinien wyróżniać się polski lotnik. Lekcja minęła błyskawicznie, na jej zakończenie odbył się jeszcze krótki quiz z nagrodami ufundowanymi przez Przemka. I jak tu go nie lubić. Zaimponował nam swoją postawą, wiedzą, optymizmem. To pierwszy lotnik w naszej małej społeczności bobolickiej - jesteśmy z niego bardzo dumni. Życzymy  mu wysokich lotów,  oraz tyle samo bezpiecznych lądowań co startów.

Młodzież mogła naocznie przekonać się, że talent poparty ambicją i ciężką pracą przynosi wymierne efekty.

            Pamiętaj- Możesz wiele osiągnąć jeśli tylko się postarasz, a zacznij już dzisiaj. Czas szybko płynie, jak go wykorzystasz? Co jesteś w stanie poświęcić teraz, by w przyszłości być spełnionym, szczęśliwym człowiekiem?

            Osoby zainteresowane szczegółami tematu, zapraszam do gabinetu doradcy zawodowego  sala nr 103.  Dysponuję filmem  ze spotkania oraz adresem mailowym do ppor. P. Malczewskiego, który deklarował że chętnie odpowie na wasze pytania związane z lotnictwem.

 Anna Kuropatnicka

doradca zawodowy