Sukces na XVI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Karola Wojtyły- Jana Pawła II Wszystkie

Data: 20-06-2017

16 czerwca 2017 roku w Gminnym Gimnazjum w Sianowie odbył się finał XVI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Karola Wojtyły – Jana Pawła II pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego (Białogardu, Bobolic, Kobylnicy, Koszalina, Sianowa i Słupska). Uczniowie mieli do wyboru różne kategorie: poezję recytowaną, śpiew utworów poetyckich, prozy. Wydarzeniu artystycznemu towarzyszyły konkursy dodatkowe: literacki, plastyczny oraz na prezentację multimedialną. Patronat honorowy nad konkursem objęli Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.              Naszą szkołę w kategorii recytacji reprezentowały dwie uczennice z kl. 3a: Julia Rekowska oraz Julia Olearczyk. Julia Rewkowska zdobyła III miejsce. W kategorii praca literackiej Marta Skiba z kl.1b zdobyła I miejsce - napisała list do mamy. W kategorii prezentacji multimedialnej Marta Lewicka  z kl. 2a zdobyła III miejsce, natomiast Paweł Kowalczyk                  z kl. 2b otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Santysiak