,,Szkoła Pamięta OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH'' Wszystkie

Data: 09-03-2020

W pierwszym tygodniu marca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach w związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowionym przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej,  zorganizowaliśmy następujące wydarzenia edukacyjne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego tj.: szkolną wystawę prac uczniów o ,,Żołnierzach Wyklętych" oraz pokaz filmowy ,w trakcie którego uczniowie obejrzeli cykl 20 etiud filmowych składających się na serię ,,Żołnierze Niezłomni. Żołnierze Wyklęci". Etiudy filmowe w przystępny sposób zaprezentowały sylwetki zarówno tych bardziej , jak i mniej znanych bohaterów podziemia i pomogły uczniom poznać oraz zrozumieć rzeczywistość powojennej Polski Ludowej.  Oprócz prac uczniów wykorzystaliśmy także gotowe materiały przygotowane przez IPN i wyeksponowaliśmy wystawę ,,Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe1944-1963".

Ewelina Rygiel -Strzelczak