Szkolna akcja- „100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI ‘’. Wszystkie

Data: 25-10-2018

W obliczu zbliżającej się 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności ,uczestnicy  szkolnego koła teatralnego „I love Bobolice” oraz uczniowie z klasy Vc,Vb i VIa przystąpili do akcji  ,,100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”.

.Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Projekt łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół  z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy biorą udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. To  dla nas wyjątkowa  lekcją geografii, historii, j. polskiego oraz świetna odskocznia  od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

Dzięki samej akcji mamy  możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesyłamy  pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że potrafimy czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Reklamujemy  w ten sposób również swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia  zawierają  krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka  przedstawia nasze miasto Bobolice.

Pierwsza partia widokówek poszybowała już w Polskę, a my otrzymaliśmy również pierwsze  pozdrowienia z różnych szkół . Pracujemy ciężko, żeby zdążyć na czas. Otrzymane kartki umieszczamy na dużej mapie Polski  przy wejściu do szkoły. Zapraszamy do czytania pozdrowień i ciekawostek z różnych regionów Polski.. Finał akcji oczywiście 11 listopada. Z niecierpliwością czekamy na kolejne   kartki z pozdrowieniami.!!!

Opiekun  koła teatralnego -M. Gołucka