Szkolny casting TOP AKTOR i pierwsze próby już za nami… Wszystkie

Data: 16-10-2018

Od września w naszej szkole rozpoczęła działalność szkolna grupa kabaretowo-teatralna I loveBobolice . Jest to działalność innowacyjna ,której celem jest wyjście naprzeciw zainteresowaniom uczniów i stworzenie warunków rozwoju aktywności i kreatywności  w sferze specyfiki tworzywa teatralnego.

Pierwszym etapem przygotowawczym ,który miał na celu   wyłonienie uzdolnionych artystycznie uczniów, był szkolny casting TOP AKTOR 2018. Z tego powodu  12 września, o godz. 13.30, korytarz na drugim  piętrze zapełnił się uczestnikami, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności. W przesłuchaniach wzięły udział 22 osoby. Największą liczbę stanowili uczniowie z klasy VIa, Vb i Vc. Atmosfera była bardzo napięta…Uczestnicy recytowali  przed komisją ulubione wiersze, fragmenty własnej twórczości, śpiewali ulubione piosenki, prezentowali  swoje zdolności gry na instrumencie. Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy wykonawcy przeszli eliminacje i zakwalifikowali się do drugiej tury ,czyli udziału w grupie teatralnej.

Pierwsze spotkanie zespołu teatralnego I love Bobolice odbyło się 14 września , o godz. 17.00 w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Bobolicach.  Nasza przygoda rozpoczęła się od ćwiczeń dramowych, których celem była integracja grupy . Ustaliliśmy wspólne działania i plan na najbliższe spotkania.

Mamy już za sobą pierwsze zajęcia z mikrofonem w sali luster oraz kreatywne ćwiczenia pozwalające pokonać tremę . Podczas kolejnych  zajęć  również poznamy bliżej  tajniki pracy aktora i sposoby tworzenia scenariusza teatralnego. Obecnie pracujemy nad scenariuszem Dnia Niepodległości, a efektem naszej pracy będzie inscenizacja podczas gminnych obchodów tego święta. Praktycznym dopełnieniem będzie już wkrótce wycieczka do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego  oraz rozgłośni radiowej w Koszalinie.

Młodzi aktorzy naszej szkoły swoją pasją do teatru chcą zarażać innych i aktywnie uczestniczyć w kulturalnym życiu szkoły. Zajęcia teatralne odbywają się  w sali prób  MGOK w Bobolicach, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich zdolności lub przyjrzeć się pracy aktora .

Monika Gołucka-

opiekun szkolnej grupy teatralnej