TRADYCJA! Wszystkie

Data: 22-12-2017

I nie o nadchodzących Świętach tu mowa, lecz o ZWYCIĘSTWACH drużyn – zarówno dziewcząt jak i chłopców – w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce…

W turnieju zagrało aż 10 drużyn – po 5 w kategorii chłopców i dziewcząt  – reprezentacje szkół z Manowa, Sianowa, Dąbrowy, Mścic, Dargini oraz gospodarze, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach. Tegoroczna rywalizacja miała jednak przebieg bardzo wyjątkowy, ponieważ walkę o I miejsca w turnieju dziewcząt i chłopców rozstrzygnęły dopiero ostatnie mecze pomiędzy drużynami z Bobolic i Sianowa. Trzeba przyznać, że goście podnieśli „poprzeczkę” do bardzo wysokiego poziomu i dwumecz z nimi należał do bardzo zaciętych i jednych z najatrakcyjniejszych widowisk w historii naszego sportu szkolnego. Jako pierwsze do boju o zwycięstwo w całym turnieju przystąpiły dziewczęta i przez bardzo długi czas na tablicy widniał remis 0:0, aż wreszcie punkty dla naszego zespołu zdobyła Wanessa Morawska. Rywalkom udało się jednak wyrównać i do przerwy było 2:2. Druga połowa to jeszcze bardziej wyrównana i nerwowa gra z obu stron. Na szczęście dziewczęta z Bobolic, dobrze usposobione do gry obronnej nie pozwoliły już rywalkom na zdobycie punktów, a po bardzo ładnej akcji – kosza na miarę zwycięstwa w meczu i całym turnieju, zdobyła Agata Czaban, dzięki czemu kapitan drużyny – Marta Lewicka, mogła unieść puchar za zwycięstwo w turnieju w geście triumfu!

Nasi chłopcy do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju musieli stanąć naprzeciw bardzo mocnej reprezentacji Gimnazjum z Sianowa, której bilans koszy w trzech poprzednich meczach brzmiał 60:7. Podobnie jak w meczu dziewcząt, również w tym pojedynku przez dłuższy czas utrzymywał się remis 0:0, a pierwsze 2 punkty – z rzutów osobistych, zdobył Sebastian Saganowski. Po przerwie mecz miał bardzo zacięte oblicze i dopiero kosz zdobyty przez świetnie grającego w całym turnieju Michała Barczyńskiego, uspokoił trochę grę, natomiast 1 celny rzut osobisty kapitana naszej drużyny, Olka Sobańskiego „zwieńczył dzieło”. Wynik końcowy meczu finałowego, 5:0 – świadczy o tym, że nasza drużyna była gotowa do rywalizacji z tak wymagającym przeciwnikiem i sprawdziło się słynne koszykarskie powiedzenie, że „tytuły wygrywa się obroną”!!

Faktem jest i stało się to już niemal naszą szkolną tradycją, że obie nasze drużyny wygrywają Mistrzostwa Powiatu i reprezentują dumnie powiat koszaliński (ziemski) podczas etapu regionalnego, jednak każdego roku są to zupełnie inne drużyny, gdyż w ich składy wchodzą coraz to nowi uczniowie. W tym roku były i byli to:

DZIEWCZĘTA

Marta Lewicka (kpt.), Wanessa Morawska (wybrana Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw), Anita Czerwik, Agata Czaban, Ilona Zimnicka, Kinga Neumann, Kasia Lipińska, Zosia Ptak, Emilia Jarzyńska, Sandra Bochenek, Kamila Zimnicka i Wiktoria Jastrowska.

CHŁOPCY

Aleksander Sobański (kpt.), Filip Karpiński (Najlepszy Zawodnik Mistrzostw), Michał Barczyński, Sebastian Saganowski, Łukasz Staszkiewicz, Jakub Kłos, Tomasz Szeląg, Aleksander Barczyński, Kornel Karbowski, Paweł Chanaj, Kacper Raczkowski i Miłosz Czerepaniak.

Warto jeszcze dodać, że w turnieju – z różnych przyczyn – nie mogło wystąpić jeszcze kilku uczniów, jednak ich wkład w dzisiejszy sukces jest tak duży, iż muszą również zostać wymienieni. I tak wśród dziewcząt są to: Alicja Bednarz, Karolina Miśko, Roksana Dominikowska, Weronika Wysocka i Małgorzata Obławska, natomiast wśród chłopców: Michał Radtke, Krystian Lipowski oraz Dawid Moszczyński.

Wszystkim wymienionym uczniom GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY za tyle
pozytywnych emocji!!! J

Opiekunowie
Piotr Grzybowski