,,Tydzień ulgi dla szkół" Wszystkie

Data: 26-05-2021

Nasza szkoła włączyła się do kampanii  ,,Tydzień ulgi dla szkół" .Od 31.05.2021 do 4.06.2021 uczniowie będą mieć tydzień ulgi od klasówek, sprawdzianów, zadań, pytania na ocenę.

Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w ramach kampanii społecznej Tydzień ulgi apeluje do szkół w całym kraju, aby w pierwszym tygodniu powrotu uczniów do nauki stacjonarnej, nauczyciele powstrzymali się od klasówek, pytania na lekcji i  zadawania uczniom zadań domowych.

Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w dobie pandemii.

Organizatorzy  Tygodnia ulgi wskazują, iż w walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie nasilenia i liczby czynników stresujących. Idea Tygodnia Ulgi jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do obniżenia stawianych uczniom wymagań, choćby na kilka dni. Niech pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i  pytania na ocenę. Dla uczniów będzie to prawdziwa ulga.

Pomysłodawcy kampanii z Uniwersytetu Jagiellońskiego głęboko wierzą, że łączy nas przekonanie o istotności różnych funkcji szkoły: edukacyjnej, społecznej, wychowawczej oraz  miejsca integracji rówieśniczej. Dlatego w swojej kampanii apelują, aby przez jeden wyjątkowy tydzień szkoły mogły w pełni realizować swoje zadania nie związane bezpośrednio z procesem kształcenia. Tydzień Ulgi pozwoli też, aby edukacja w kolejnych tygodniach była efektywniejsza.

Danuta Karwowska