Udział w ogólnopolskiej akcji „sadziMy” Wszystkie

Data: 30-04-2019

26 kwietnia 2019 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  pt. „sadziMy”, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i organizowanej prze Lasy Państwowe.

Celem akcji było rozdawanie chętnym osobom sadzonek drzew, które należy posadzić w wybranym miejscu i dbać o nie. Jest to bardzo ważna inicjatywa, ponieważ drzewo zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze, łagodzi zmiany klimatu i jest siedliskiem wielu organizmów. Posadzone drzewa zwiększają zdrowy i potrzebny obszar dla nas i innych organizmów. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zapewnili leśników, że gdy udadzą się do swoich domów, to postąpią zgodnie z ideą akcji i będą ją propagować wśród swoich bliskich i znajomych.

Monika Pachołek

Klaudia Strzeszewska