V TARGI EDUKACYJNO - ZAWODOWE 2019 Wszystkie

Data: 04-04-2019

Tradycją naszej szkoły jest organizacja ważnej i dużej imprezy – Targów Edukacyjno – Zawodowych. W tym roku w targach, które odbyły się 29 marca wzięły udział reprezentacje 16 szkół średnich z  wielu miejscowości ( Szczecinka, Koszalina, Tychowa, Karlina, Gościna, Warcina, Białego Boru, Bonina, Bobolic) oraz doradcy zawodowi z MCIZ z Koszalina i gościnnie z PPP-P w Koszalinie.

Każda szkoła miała własne stoisko, przy którym nasi uczniowie mogli zasięgać informacji, rozmawiać ze starszymi kolegami i oglądać różne eksponaty. Wszystkie szkoły średnie miały także zarezerwowany czas na zaprezentowanie swoich atutów i zachęcenie  młodzieży ( z  wszystkich  szkół podstawowych  gminy Bobolice ) do wyboru określonej szkoły. Bardzo   cieszyliśmy  się z faktu że gościliśmy  naszych absolwentów, którzy są teraz uczniami szkół średnich i opowiadali nam  o swoich nowych szkołach w których zdobywają wykształcenie w wybranych przez siebie zawodach.

Nasz mały jubileusz (prowadzony elegancko  przez Lorenę Kreczetowską i Marcina Czarneckiego) rozpoczął się częścią oficjalną
z przemówieniem p. dyrektor, podziękowaniami i występem uczennic  Kingi Neumann i Zosi Ratajczak, które pięknie  popisały się umiejętnościami wokalnymi. Następnie odbyło się podsumowanie
II Wojewódzkiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Mój zawód moja przyszłość”, objętego patronatem Burmistrza Bobolic – Mieczysławy Brzozy, dyrektora PUP – Henryka Kozłowskiego, Dyrektora SP im.
H. Sienkiewicza w Bobolicach- Renaty Kowalskiej, Przewodniczącego Rady Rodziców SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach- Tomasza Jarzyńskiego. Konkurs zorganizowany został już po raz siódmy i nadal cieszy się zainteresowaniem dzieci i młodzieży z wielu  szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Nagrodzeni  otrzymali piękne  nagrody ufundowane przez  panią burmistrz Mieczysławę Brzozę, pana Andrzeja Kaczanowicza- kierownika referatu PUP w Bobolicach, Radę Rodziców, dyrektora SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach panią Renatę Kowalską i  radnego powiatu p. Jana Mokrzyckiego. Wszyscy goście zaproszeni na imprezę byli podejmowani w stołówce szkolnej  gdzie czekały na nich ciasta pieczone przez rodziców uczniów oraz poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy pod kierunkiem opiekunów - Moniki Bartczak i Danuty Karwowskiej. Fundatorom bardzo  dziękujemy za hojność, wsparcie i przychylność.

Imprezę uwieczniali przedstawiciele mediów -TV Max, którzy zachcą przekazać innym jak wyjątkowy dzień mieliśmy  w naszej szkole.

Doradztwo  zawodowe to bardzo istotna  forma wsparcia jakiej oczekuje młodzież i rodzice uczniów którzy mają podjąć decyzję o dalszym kształceniu. Jest to tym ważniejsza pomoc gdyż w bieżącym roku, kończą szkołę uczniowie klas VIII i III oddziałów gimnazjalnych. Wierzę, że udział w konkursie i targach edukacyjnych skłonił wszystkich uczestników i odbiorców do refleksji nad tym jak ważne i konieczne jest planowanie własnej kariery  edukacyjno-zawodowej.

Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w konkursie i targach edukacyjnych  w przyszłym roku.

Doradca zawodowy- Anna Kuropatnicka