VI Festyn Rodzinny Wszystkie

Data: 03-06-2019

W piątek, 31 maja 2019r. już po raz szósty odbył się w Szkole Podstawowej w Bobolicach   Festyn Rodzinny. Na terenach zielonych, przylegających do budynku szkoły zorganizowano wiele stoisk, scenę, sprzęty do rekreacji i zabawy dla dzieci, a także miejsca dla licznie przybyłej publiczności.  W drewnianych budkach rozlokowały się stanowiska ze zdrową żywnością i napojami, przygotowane przez uczniów oraz ich rodziców.  Klasy I i II przygotowały kanapki, klasy III i V – ciasta fit, klasy IV  i III gimnazjum – sałatki owocowe i warzywne i wreszcie klasy VI i VII koktajle owocowo – warzywne. Każdy chętny mógł oczywiście wszystkiego spróbować, nacieszyć oko i zmysły bogactwem pomysłów  estetyczno – kulinarnych oraz zapytać o przepis na ciekawe i smaczne potrawy.

Stoiska z żywnością pracowały przez cały czas, a równolegle odbywały się występy artystyczne – wokalno – instrumentalne, nad którymi czuwała pani Izabella Mirota. Na scenie występowały całe klasy, harcerze, duety i soliści, prezentując piosenki  i umilając wszystkim czas. Dekorację sceny stanowiły konkursowe prace plastyczne.  Uczniowie mieli także zapewnione dodatkowe atrakcje – loterię fantową, konkursy, pokazy olbrzymich baniek mydlanych oraz mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku, w których szczególnie najmłodsi mogli spalić nieco kalorii. Dla poszczególnych klas były także przygotowane zabawy ruchowe w formie wesołej rywalizacji.  Dużym zainteresowaniem zgromadzonych cieszył się pokaz  karate,  przygotowany przez pana Krzysztofa Orlikowskiego i jego podopiecznych.  Na zakończenie wszyscy chętni mogli zatańczyć wspólny taniec integracyjny.

Festyn, który w zamyśle ma promować zdrowy tryb życia, w tym odżywianie się, a także zacieśnianie więzi rodzinnych, na pewno spełnia te cele.  Rokrocznie uczestniczy w tym wydarzeniu wielu rodziców, gości i oczywiście cała szkolna społeczność. Przygotowanie tak dużej imprezy na świeżym powietrzu wymaga  wysiłku wielu ludzi, ale efekty są godne podziwu. Każdy uczestnik poza dobrym humorem wyniósł z imprezy niezapomniane doznania estetyczne i smakowe oraz miał okazję do nawiązania wielu kontaktów towarzyskich.

Tak wiele pozytywnych efektów to prawdziwa gwarancja dla wszystkich sponsorów, osób zaangażowanych, że to dobra i warta kontynuacji inwestycja.

B. Kuropatnicki