VI Targi Edukacyjno – Zawodowe za nami Wszystkie

Data: 26-04-2022

W piątek 22 kwietnia 2022r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyła się szósta edycja Targów Edukacyjno-Zawodowych. Uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. Targi skierowane były do rodziców i ósmoklasistów ze szkół gminy Bobolice, którzy niebawem podejmą jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu, wybiorą szkołę ponadpodstawową, zawód.

Szeroki wachlarz ofert edukacyjno-zawodowych zaprezentowało 15 szkół ponadpodstawowych z regionu. Gościliśmy szkoły z Koszalina: ZS nr 7 im. Bronisława Bukowskiego, ZS nr10 im. Bolesława Chrobrego, VI Liceum Ogólnokształcące, ZS nr 8 im. Tadeusza Kościuszki, ZS nr 9, TEB Computer College, zaproszenie przyjęły także szkoły ze Szczecinka – Zespół Szkół Technicznych oraz ZS nr 6 im. S. Staszica. Swoje stoiska i prezentacje miały także: ZS nr 7 z Białego Boru, LO z Tychowa, ZSM z Darłowa, TL w Warcinie, ZSCKR im. Wincentego Witosa w Boninie, ZS z Karlina oraz ZS z Gościna. Każda szkoła miała własne stoisko, przy którym nasi uczniowie mogli zasięgać informacji, porozmawiać ze starszymi kolegami, nabyć ulotki i foldery informacyjne. Wszystkie szkoły miały także zarezerwowany czas na zaprezentowanie swoich atutów i zachęcenie  młodzieży do wyboru ich oferty.

Swoją obecnością zaszczycili nas również doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Koszalina oraz Młodzieżowego Centrum Kariery ze Szczecinka. Byli z nami obecni przedstawiciele OHP ze Szczecinka i Koszalina. Doradcy zawodowi służyli młodzieży profesjonalną, indywidualną rozmową doradczą.

Uroczystego otwarcia targów dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach pan Dariusz Michalak, który przywitał uczestników targów, zaproszonych gości, panią Mieczysławę Brzozę Burmistrz Bobolic, pana Andrzeja Kaczanowicza Kierownika Referatu Obsługi Zamiejscowej w Bobolicach PUP w Koszalinie, przewodniczącego Rady Miejskiej pana Franciszka Łobockiego, przewodniczącego Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu pana Jarosława Bączkowskiego, dyrektorów szkół gminy Bobolice – p. A. Jasińską, p. I. Golas i p. L. Posełkiewicz oraz wicedyrektor SP Bobolice p. Grażynę Jankowską. Rodziców reprezentowała p. Grażyna Ptak przewodnicząca Rady Rodziców. Podczas uroczystości głos zabrała również  Burmistrz Bobolic p. Mieczysława Brzoza, która w swoim przemówieniu życzyła ósmoklasistom trafnego wyboru przyszłej szkoły, wskazała także na duże znaczenie szkolnictwa branżowego w odniesieniu do zapotrzebowania na współczesnym rynku pracy.

Imprezę uświetniły występy artystyczne młodszych uczniów SP w Bobolicach pod kierunkiem p. Izabelli Miroty. Na zaproszonych gości czekał poczęstunek w stołówce szkolnej, pyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów klas ósmych, przygotowaniem poczęstunku zajęli się wolontariusze ze SKW wraz z opiekunem p. Danutą Karwowską. Piękna dekoracja w hali powstała dzięki zaangażowaniu p. Sylwii Dymek.

Targi edukacyjne są odpowiedzią na zapotrzebowanie ósmoklasistów, przed którymi wybór dalszej ścieżki kształcenia. Życzę, aby Wasze wybory drodzy uczniowie były trafne i każdy dostał się do wymarzonej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

Monika Bartczak

Doradca zawodowy