"WIEM PRAWIE WSZYSTKO" Wszystkie

Data: 03-06-2019

Jak nazywa się najwyższe pasmo górskie na świecie? Dlaczego ciasto rośnie? Czy słońce jest gwiazdą? To tylko niektóre pytania z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie klas IV - VI biorący udział w szkolnym konkursie wiedzy  "Wiem prawie wszystko".

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie, który odbył się  15 maja, udział wzięło 20 uczniów, którzy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań otwartych i zamkniętych. Następnie wybranych było pięciu uczniów z największą ilością punktów, którzy zakwalifikowani zostali  do II etapu.

II etap konkursu odbył się 22 maja. W tym dniu do zmagań konkursowych przystąpiło pięciu uczniów, którzy mieli do rozwiązania test składający sie z 60 pytań. Pierwsza część testu to pytania prawda/fałsz, druga pytania otwarte i zamknięte tak, więc w drugim etapie uczniowie musieli wykazać się szerszą wiedzą.

Najwyższą liczbę punktów i I miejsce zajął Szymon Zakrzewski z kl.VIB, miejsce II egzekwo Kamil Jabłoński i Tomasz Olender z kl.VIA, miejsce III Alan Bielecki z kl.VIB.

Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali słodki upominek. Natomiast zaszczytne trzy miejsca nagrody rzeczowe: powerbank, pendrive i słuchawki telefoniczne. Sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe. Środki na zakup nagród pozyskał Pan Jan Mokrzycki.

Sylwia Dymek

Kamilla Olender