Wizerunek jest ważny Wszystkie

Data: 16-11-2017

Dziesiątego listopada 2017r. odbyło się spotkanie zawodoznawcze z udziałem gościa - Karoliny Matuszewskiej. W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z klas siódmych podstawówki oraz drugich i trzecich gimnazjum.

Pani Karolina jest absolwentką Gimnazjum w Bobolicach, a jej wychowawcą była pani Małgorzata Krauze. Ulubionym przedmiotem w latach gimnazjalnych był język angielski oraz plastyka. Dowiedzieliśmy się, że pani Karolina szukała szkoły ponadgimnazjalnej, nie ze względu na to, by być tam ze znajomą koleżanką czy kolegą lecz poszukiwała własnej drogi, szkoły w której będzie uczyć się jak najwięcej godzin języka angielskiego tak, aby mogła rozwijać swoje zainteresowania. Szkoła do której uczęszczała, spełniła jej oczekiwania. Następnie ukończyła wyższe studia w Poznaniu i z zawodu jest tłumaczem j. angielskiego, ale na co dzień zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych makijaży. Znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego bardzo jej w tym pomaga. Aktualnie prowadzi własne studio makijażu w Poznaniu. Niedawno była na makijażowych warsztatach  zagranicznych w Rumunii. Uwielbia swoją pracę i ma bardzo dużo sukcesów. Można się o tym przekonać zerkając na stronę internetową http://www.konturovnia.pl/. W tej pracy sprawdzają się ludzie pracowici, cierpliwi, silni psychicznie, wytrwali, kreatywni, lubiący ludzi. Oczekiwania odnośnie zawodu, który wykonuje nasz gość spełniły się, ponieważ sprawia jej to wielką przyjemność i po prostu robi to co bardzo lubi.

Otrzymałyśmy również kilka wskazówek. I tak wybierając przyszłą szkołę, warto kierować się tym, aby rozwijała ona nasze pasje i zainteresowania, byśmy koniecznie uczyli się języków obcych i to nie tylko treści z zajęć, ale materiału wykraczającego poza lekcje. Podkreślała też jak ważna jest umiejętność współpracy w grupie i autoprezentacji. W okresie dojrzewania szczególnie powinniśmy  zadbać o cerę, pamiętając między innymi o tym by: pić dużo wody, zdrowo się odżywiać, dbać o higienę, porządnie zmywać makijaż, uprawiać sport i wysypiać się. A wszystko po to, by dbać o swój wizerunek, dla swojego dobrego samopoczucia, a i w przyszłej pracy jest on bardzo ważny. Czasem pierwsze wrażenie pracodawcy decyduje o tym, czy ktoś będzie zatrudniony czy nie. Lekcja minęła błyskawicznie, po niej mogłyśmy jeszcze otrzymać indywidualne porady. Cieszymy się, że w II semestrze pani Karolina deklarowała kolejne spotkanie z nami. Dziękujemy i zapraszamy.

Magdalena Klimek klasa VIIb

Doradca zawodowy Anna Kuropatnicka