Wizyta w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie Wszystkie

Data: 08-06-2021

Dnia 6 czerwca 2021 r. uczniowie koła teatralnego „ Życie to jest  teatr” ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt.” Wirus Świrus i cała reszta”. Spektakl odbył się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i połączony był obchodami Dnia Dziecka.

Przedstawienie „Wirus Świrus i cała reszta” jest zarówno klasyczną baśnią, której bohaterowie przeżywają rozliczne i niezwykle wciągające młodego widza przygody, jak i – ze względu na tematykę – bardzo współczesną przypowieścią pedagogiczną dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów: uzależnieniem od technologii. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wywołało w nas wiele refleksji dotyczących  zasadności wykorzystywania programów i aplikacji internetowych.

Miłą niespodzianką dla widzów była możliwość rozmowy i wykonania zdjęcia z aktorami po przedstawieniu. Nasi uczniowie pytali odtwórców głównych ról o grę aktorską oraz tremę na scenie. Wróciliśmy pełni wrażeń i pozytywnej energii, gdyż wizyta w teatrze i kontakt z aktorem jest zawsze prawdziwą kulturalną ucztą, która na długo pozostaje w pamięci.

Opiekun II grupy teatralnej

SP Bobolice Monika Gołucka